کافی شاپ

قهوه خانه سابق

استعفا داريم تا استعفا

اين خبر را در مورد يک استعفا در انگليس بخوانيد:

استعفای آقای دايک يک روز پس از انتشار گزارش لرد هاتن که در آن شديدا از بی بی سی انتقاد شده بود، صورت می گيرد

گرگ دايک، مدير عامل بی بی سی استعفا داده است. استعفای او يک روز پس از انتشار گزارش لرد هاتن که در آن شديدا از بی بی سی انتقاد شده بود، صورت می گيرد.آقای دايک در گفتگو با خبرنگاران در لندن گفت اميدوار است با استعفای وی، استعفای گوين ديويس، رئيس هيئت امنای بی بی سی، و عذرخواهی اين شبکه خبری، موضوع ختم شود. تونی بلر نخست وزير بريتانيا در اظهار نظری در مورد استعفای آقای دايک گفت که به استقلال بی بی سی احترام می گذارد.آقای بلر گفت که پوزشخواهی هيئت امنای بی بی سی به معنای آن است که اينک بی بی سی و دولت می توانند هريک به کار خود برسند. مديرعامل بی بی سی در استعفا نامه خود گفت يگانه هدف او در بی بی سی دفاع از استقلال در تصميم گيری اين شبکه خبری بوده است.

و با اخبار مربوط به استعفاء  استانداران و نمايندگان مجلس و ... در ايران مقايسه کنيد. چه تفاوتی ميبينيد؟ ظاهرا در جهان توسعه يافته افراد با قبول اشتباه خود و برای کاهش آبروريزی و نشان دادن اينکه برای حقيقتها و واقعيتها احترام قائلند استعفا ميدهند. استعفا ميدهند تا ثابت کنند تشنه قدرت نيستند و در صورتيکه ثابت شوند در انجام وظايف خود ناتوان هستند حاضرند بدون جنگ و خونريزی جای خود را با احترام به ديگری بسپارند. ولی در کشور ما استعفا داده ميشود تا طرف مقابل را از رو ببرند. استعفا در کشور ما بيشتر به يک فرياد و يک تهديد شبيه است. استعفا در کشور ما ميگويد: اگه اينجوريه من ديگه نيستم. خودتون ميدونيد.

بله استعفا داريم تا استعفا

از سوی ديگر، بهزاد نبوی، نايب رئيس مجلس شورای اسلامی گفته است در صورتی که شورای نگهبان بر ردصلاحيت گسترده داوطلبان نمايندگی مجلس هفتم صحه بگذارد، نمايندگان متحصن استعفا خواهند داد.

  
نویسنده : قهوه چی ; ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٠ بهمن ۱۳۸٢
تگ ها :