کافی شاپ

قهوه خانه سابق

غزه، جنگ و کودک بی گناه فلسطینی

شب هنگام که خسته و بی حال به منزل میرسم، تلویزیون را روشن میکنم تا صدایی در خانه بپیچد. در هفته های اخیر حداقل یک سوم تا نیمی از اخبار سی ان ان و بی بی سی را اخبار جنگ غزه تشکیل میدهد. تصاویر مردم وحشت زده، انسانهای زخمی، آمار تلفات غیر نظامی همه و همه غمی را بر خستگی روزانه می افزاید. غم اینکه خاورمیانه تا کی باید درگیر جنگ و نا آرامی باشد؟ غم اینکه بشر تا چه زمان میخواهد کشتار همنوعان خود را به عنوان یک راه حل برای مشکلاتش در نظر بگیرد.

با هر طرف که مصاحبه میشود به نظر میرسد دلایل منطقی دارند. حماس ادعا دارد که از خاک خود دفاع میکند. در سوی دیگر اسراییل ادعا میکند که برای تامین امنیت شهروندانش مجبور به اقدام عملی بوده و نهایت دقت خود را به کار میبرد تا از کشته شدن غیر نظامی ها جلوگیری کند. آنها عملیات خود را به یک عملیات جراحی تشبیه کرده اند که با نهایت دقت انجام میشود. همین چند روز پیش به طور اتفاقی این کلیپ را در یوتیوب دیدم که قصد دارد نشان دهد عملیات اسراییلی ها تا چه حد دقیق است و آنها از چه تکنولوژی بالایی بهره میبرند. تمام این افسانه سرایی ها البته با دیدن این عکس در نیویورک تایمز حباب شد و ترکید. آیا کسی توان پاسخ به این سوال را دارد که این کودک معصوم به چه گناهی کشته شده است؟ کدام را باور کنیم قسمهای حضرت عباس یا دم خروس؟

 

 

توضیح نیویورک تایمز: حمله هوایی اسراییل به یک ساختمان متعلق به حماس منجر به دفن شدن یک کودک در زیر آوار شده است. به گفته همسایگان، حدود ٣٠ نفر در این ساختمان زندگی میکردند.

  
نویسنده : قهوه چی ; ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ دی ۱۳۸٧
تگ ها : غزه ، اسراییل ، جنگ