کافی شاپ

قهوه خانه سابق

از وبلاگ آقای ابطحی

اينم از وبلاگ آقای ابطحی ( رييس دفتر اسبق آقای خاتمی و مشاور؟ معاون؟ پارلمانی ؟ او ) کش رفته ام. جالب بود. تا حدودی حرفش را قبول دارم. اين نشانه هايی از استقرار خواسته های ديرينه مردم در شعارهای حاکميت است و نشانه مثبتی محسوب ميگردد ولی تا به مرحله عمل نرسد ارزشمند نيست. نميتوان به اين دل خوش کرد که شعارها زيبا شده ولی عملها...

به هر حال:

پيروزي شعارهاي اصلاحات در اول اسفند
 بالاخره انتخابات مجلس هفتم در ايران برگزار شد. ضمن آرزوي توفيق براي کساني که رأي آورده اند، علاقمندم به نکاتي در مورد انتخابات اشاره کنم:

1- اين مطلب که در اين انتخابات، شعار همه گروهها شعارهايي مدني و اصلاح طلبانه بود نشانه از نهادينه شدن اصلاحات در کشور است. هيأت مؤتلفه در خيابانهاي تهران شعار ايران آزاد، آباد، شاد نوشته بود و ديگر شادي گناه نبود! مجموعه جناحهايي که در مقابل اصلاحات شناخته مي شدند، عناوين احزاب و گروههاي خود را کنار گذاشتند و زير عنوان مدني ائتلاف آبادگران در انتخابات شرکت کردند و بار ديگر نام پر اعتلاي ايران محور همه تبليغات شد. صدا و سيما در اين تبليغات بي سابقه، حتي از پخش اشعاري مثل يار دبستاني من و گزارش از اصل انتخابات با همان روايت و تصاوير سال 57 فروگذار نکرد. کانديداهاي آنان صحبت از آزادي ماهواره راندند و در سياست خارجي بر تنش زدايي و حتي به طور ضمني از رابطه با آمريکا سخن گفتند و جوانان را به آزادي بيشتر وعده دادند، ما بايد از همه اينها استقبال کنيم.

جمعه شب در تلويزيون العربيه يکي از سران ائتلاف آبادگران در مناظره اي شرکت کرده بود، مجري چند بار از ايشان به عنوان نماينده  جناح محافظه کار ايران ياد کرد اما وي به شدت آنرا تکذيب کرد و اعلام نمود که ما جزء جناح محافظه کار نيستيم، ما براي آبادي ايران تلاش مي کنيم. اين رفتارها و اين تبري جستن از محافظه کاران به معناي نهادينه شدن اصلاحات است و موفقيت اصلاحات که هيچکس جز شعار اصلاح طلبي در اين انتخابات نداد.

  
نویسنده : قهوه چی ; ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ اسفند ۱۳۸٢
تگ ها :