لحظه بازگشت

شايد برای کسانی که مدتی را خارج از کشور گذرانده باشند اين عبارت ملموس باشد که بگويم لحظه ورود به خاک کشور بعد از مدتی دوری لحظه با شکوهی است. سال گذشته با يکی از دوستان از طريق ترکيه و مرز زمينی بازرگان به ايران رفتيم. هم فال بود هم تماشا. در مرز بازرگان وقتی مرزبانان ترک ما را راهی ايران کردند به بلواری رسيديم که انتهای آن به خاک ايران ميرسيد. بلوار پيچ ملايمی داشت و در ابتدای بلوار ساختمان ايرانی پيدا نبود. همانطور قدم زنان جلو رفتيم تا جايی رسيد که مرز ايران ديده می شد. لحظه باشکوهی بود. همانجا با اينکه هزارها کيلومتر از شهر و ديارم دور بودم حس کردم به خانه رسيده ام. اولين لحظات حضور در ايران با چنان آرامش و شعفی برايم همراه بود که توصيف ناپذير است.

فردا همين لحظه را بار ديگر تجربه خواهم کرد. روزهاست که انتظار آن لحظه را می کشم. لحظه بازگشت.

/ 18 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صبا

حالا اين بار قراره با هواپيما برويد يا از مرز تکيه . من هر سال اين موقع ميرفتم ولی امسال مامانم مياد و از ديدن دوستانم و فاميل بی بهره ميمونم . خلاصه اينکه خوش بگذره راستی طيبه خانم هم راست گفته کرمانشاه خيلی جاهای ديدنی داره ا وقت کرديد سری بزنيد...

samina

وااااو رسيدن بخير. خيلی خوش بگذره. تا کی اينجايی؟ تا ۳ خرداد هستی يا نه؟ اگه فرصت ميکنی خوشحال ميشيم ببينيمت(۳ خرداد کنگره دانشجوييه،جهت اطلاع)

خاطراتچی

سلام اميدوارم که به شما خوش بگذره. جای ما را هم توی ايران خالی کنيد. راستی الان وقت بهار نارنجه اگه اره که ....

ماهور

سلام ... الان بايد رسيده باشی ديگه ... خوش اومدی

Fati

مشتاق ديدار و رسيدن به خير

حامد

سلام عباس جان حتمن در کنگره ایدمیولوژی در کرمان میبینمت.حتمن خیلی دلم تنگ شده دنیای درد دل دارم.

aminmoj

ايول بابا سفرا بی خطر.

ندا

حس جالبی را توصیف کرده بودیدف دلنشین بود و زیبا

سارا

مثل اين که غريبی بد دردی