ایرانیان مدارک را خوردند!!

یکی از دوستان خواهش کرده بود هر جور شده مطلبی بنویسم تا هر بار که به وبلاگ من سر میزنید با عکس مرحوم شکیبایی روبرو نشوید و داغ از دست دادن آن عزیز تازه نشود. راستش امروز که داشتم وبسایتهای مختلف را زیر و رو میکردم با مطلبی برخورد کردم که نتوانستم در موردش ننویسم. شاید شما هم شنیده اید که قرار بود بلند ترین ساندویچ دنیا را در تهران تهیه کنند تا نام ایران و تهران هم در کتاب رکوردهای دنیا ثبت شود. ظاهرا تمام مقدمات کار آماده شده بود و سه نفر نماینده هم از طرف بنیاد گینس در محل حضور می یابند تا ساندویچ را اندازه گیری کنند و رکورد بلند ترین ساندویچ دنیا را به نام ایرانیان بزنند. متاسفانه هموطنان ما قبل از آنکه مرحله اندازه گیری ساندویچ انجام شود به ساندویچ مربوطه حمله میکنند و تمام آن را میخورند!! سایت خبری یاهو در این مورد نوشت: بزگترین ساندویچ دنیا: ایرانیان مدرک را خوردند!!خلاصه این ساندویچ بیش از آنکه برای ما آبرو و اعتبار کسب کند مایه خنده و استهزای ما شد.

البته وقتی بیشتر با خود فکر میکنم میبینم که این حادثه غریبی هم نیست. نمونه های آنرا در خیلی از مراسم مثل سفره های نذری و سینه زنی هیئت ها و حتی شام عروسی دیده ایم. مردم ما در ازدحام خود را گم میکنند و ادب و آبرو را کنار میگذارند. یاد خاطره ای افتادم که یکبار آرایشگری برایم تعریف کرد. میگفت مراسم سینه زنی بود و شب آخر وقت شام میدادند. یکی از حضار قابلمه ای همراه آورده بود تا برای مریضی که در منزل داشت غذایی ببرد گو اینکه غذای آن سفره را مایه شفا میدانند. میگفت وقتی غذا را آوردند هر چه از برنج و مرغ و کباب در سفره بود یکراست در قابلمه میریخت به گونه ای که چیزی برای حضار باقی نگذاشت. رندی از میان جمع ظرفی آبی هم به داخل قابلمه ریخت و گفت: آب این سفره هم برکت دارد. حال مریضت را خوب میکند!!

 

نکته هلندی: یک مسلمان به نام احمد ابوطالب دیروز به عنوان شهردار جدید روتردام منصوب شد (اصل خبر). دوستان هلندی من اعتقاد داشتند او نسبت به خلافکاری های مهاجران خصوصا جوانان مراکشی حساسیت بیشتری دارد.

 

 

/ 4 نظر / 22 بازدید
رها

من بیش از آنکه این مسئله را خطای مردم بدانم خطای برگزارکننرگان می دانم. تصور کنید یک و نیم کیلو متر ساندویچ را روز جمعه (روز تربیت بدنی) بی هیچ علامت و نشانه و اطلاعی رها کنند و احتمالا همه مراقبین هم هنگام شروع اندازه گیری پستهای خود را رها کرده به تماشا بروند وکودکی هم از سر شیطنت اعلام کند که خوردنش شروع شده!!!! در هر کجای دنیا بود همین اتفاق می افتاد. تفاوت در این است که مثلا در اینجا احتمالا از قبل اطلاع رسانی می شد. اطراف محل مربوطه نشانه گذاری می شد و احتمالا حصارکشی. و با بلند گو مردم در جریان قرار می گرفتد که اندازه گیری شروع شده و ...جالب است که مسئولین مربوطه مدعی هستند که می خواهند با ارسال فیلم ساندویج را ثبت کنند. حال فرض محال کنید که ساندویچ کمتر از 1500 متر بوده باشد[عینک] انگار خوردن مدرک بد هم نیست!

زیتا. `

سلام.شما فکر میکنید ایران کی به آن حد از آزادگی برسد که شهرداری مثلن افغانی برای اراک انتخاب کند؟[لبخند]

شهرزاد

سلام.واقعا برای ایرانیان که این همه ادعای فرهنگ و تمدن دارند جای تاسف است