چاقی

 

اين روزها بحث از همه گيری يا اپيدمی آنفلوانزاست و تمام مردم دنيا نگران آنند. راستش ويروس آنفلوانزای مرغی هنوز به جای خطرناک نرسيده. يعنی ويروس موجود تنها از پرندگان به انسان سرايت ميکند و در صورتی که شکل ديگری از آن که بين انسانها قابل انتقال است بوجود آيد آنگاه ميتواند يک اپيدمی واقعی ايجاد کند. اما در همين جهان خودمان اپيدمی مرگبار ديگری در جريان و گسترش است که مورد بی توجهی قرار گرفته است. اين همه گيری چيزی نيست جز همه گيری چاقی.

شايد تصوری که از مردم آمريکا در ذهن داريد بيشتر به بدنهای قلمی و روی فرم هنرپيشه های هاليوود شباهت داشته باشد اما واقعيت به گونه ديگری است. آمريکا از لحاظ چاقی در صدر جهان قرار دارد. حدود يک چهارم آمريکايی ها چاق هستند. حاصل آن هم اين است که چاقی در آمريکا بيش از سيگار قربانی ميگيرد. کانادا و اروپا از اين لحاظ پس از آمريکا قرار دارند. کشورهای در حال توسعه هم وضعيت بهتری ندارند. گويا اين سرنوشت محتوم بشر است.  جزيی از پروسه تکامل. کاريکاتور بالا طنز زيبايی است در همين مورد.

 

راستی: چند وقت پيش در مورد کتاب ما چگونه ما شديم اينجا مطالبی نوشتم. حالا يک تحليل زيبا ولی کمی طولانی از آن را اينجا بخوانيد.

/ 9 نظر / 10 بازدید
طیبه

چاقی به يک معضل بزرگ تبديل شده و وقتی کسی دچارش ميشه خلاصی از اون خيلی مشکله ..

Fati

بدبختی اينه هيچی نميخوری و جون ميکنی يه گرم کم ميکنی يه وعده غذا ميخوری يه کيلو مياد سرجاش!

aminmoj

این پستت شبیه "دو فیلم با یک بلیط" شده امین آقا! از هر دوش استفاده کردم.

خاطراتچی

خوب الحمد لله ما که اين قلم مشکل را نداريم

siavash

سلام. حالا دیگه به روز ميکنی خبر نميدی؟ بيا که به روزم. مطلبتو خوندم واقعا خيلی عالی بود. ممنونم.

کنجد روغنی!!!

شاعر(خصوص واسه قهوه چی ها!!!!) ميگه: تا توانی شکم به دست آور لاغری هنر نمی باشد!! به خدا که بخورید و بیاشامید!!!!!دنیا دو روزه و به هیچکس هم وفا نکرده!

آرمین

اما بشری که این همه خوراکی های رنگارنگ برای خودش تدارک دید و آنچنان هم زندگیشو مکانیزه کرد که لازم نباشه حتی برای گذراندن اموراتش حتی از جاش تکون بخوره! یعنی نمی تونه یه راه حل اساسی واسه این معضل کشف کنه؟؟؟؟؟؟

fromtheheaven

خوب خوراکی ها ناراحت ميشن اگه نخوريمشون. حالا که ما يه تعدادی رو می تونيم خوشحال کنيم اونم به بهانه ی چاقی نميذارن.

حامد

سلام عباس جان اینو باید به فرهاد بگی.امیدوارم اردیبهشت که میبینیش اینا رو بهش بگی!!!