سوپر‌من: شخصيتی ماندگار

کسانی که مثل من سن و سالی ندارند!! شخصيتی به نام سوپر‌من را ميشناسند. حتی کسانی که فيلم يا کارتون سوپرمن را نديده‌اند قطعا نام اين شخصيت ماندگار را شنيده‌اند. خلق شخصيتهايی که در اذهان جهانيان باقی بماند کار ساده‌ای نيست. شخصيتی که با گذشت سالها هنوز نه تنها در ذهن مردم بلکه در ادبيات و فرهنگ آنان نيز رسوخ کرده و مانده باشد. بارها از افراد مختلفی شنيده‌ام که در قبال درخواست انجام کارهای سخت گفته‌اند: «مگر من سوپر‌من هستم؟!» شخصيتهای بسياری با قدرتهای فوق بشری در فيلمها و داستانهای مختلف معرفی شده‌اند. خصوصا در سالهای اخير فيلمهای هاليوودی به سمت خلق اينگونه شخصيتهای تخيلی تمايل بيشتری داشته است ليکن سوپر‌من به نظر من جايگاه ويژه‌ای در نزد مردم داشته و اين جايگاه را حفظ کرده است.

هنرپيشه شخصيت سوپر‌من «کريستوفر ريو» حدود ۹ سال پيش (۱۹۹۵) در سانحه سوارکاری دچار قطع نخاع شد و از اين تاريخ بر روی صندلی چرخدار به زندگی ادامه داد. وی پس از اين حادثه نيز در يک فيلم بازی کرد و نقش يک فرد معلول را بر عهده گرفت. وی در اين مدت به تحقيقات در مورد قطع نخاع کمک شايانی کرد. اين هنرپيشه نامدار که چند روز قبل به علت عفونت زخم بستر در بيمارستان بستری شده بود شب گذشته در اثر ايست قلبی در ۵۲ سالگی دارفانی را وداع گفت.

 

/ 1 نظر / 18 بازدید
raha

بايد اعتراف کنم که از نوشته های شما جا می مانم. به خاطر این هنر پیشه متا‌سفم. ولی راستش را بخواهید من بیشتر Dean Cane را به عنوان هنر پیشه سوپر من می شناختم. راستی اين همه عکس را گذاشتيد که حسابی اشک همه را در آوريد؟!!!