پايه سماور قهوه خانه لنگ است!!

سلامي به پهناي صورت به عمق چشمان و طول بيني خوانندگان عزيز!!!
راستش برنامه ارتقاء سخت افزاري و نرم افزاري قهوه خانه قدري طولاني شد كه از اين بابت از خوانندگان پر و پا قرص قهوه خانه عذرخواهي ميكنم. تو اين مدت خيلي اتفاقات افتاد كه جالب بود. مثل حوادث آژانس انرژي اتمي و قطعنامه اي كه در مورد ايران صادر شد، از سر گيري غني سازي اورانيم از سوي ايران، حادثه زاهدان، جام ملتهاي اروپا و .... راستش كساني كه از نزديك شاهد هستند مي دانند كه بنده در اين روزها به شدت درگير كار بوده و امكان نوشتن مطلب جديد ندارم ولي وعده دادن كه خرج نداره پس: به زودي تمام وقت در خدمت شما خواهم بود.!!

اما فعلا علي الحساب اين مطلب را داشته باشيد:
مي دانيد كه چندي پيش آمريكا بر اساس تصاوير ماهواره اي اعلام كرد ايران در نقطه اي در لويزان فعاليتهاي غير قانوني اتمي دارد و به مجرد لو رفتن اين منطقه ساختمانها را تخريب و منطقه را خاكبرداري كرده تا اثري از تشعشعات و آثار آن باقي نماند. امروز محمد البرادعی، رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی گفت که بازرسان به نمونه برداری از اين محوطه در منطقه لويزان پرداخته اند. آقای البرادعی گفت که ايران به تيم بازرسان دسترسی فوری به مجتمع داده است و آنها از آنجا نمونه برداری کرده اند. دکتر البرادعی پيشتر در ماه جاری گلايه کرده بود که ايران با آژانس اتمی سازمان ملل که سعی دارد به ماهيت برنامه اتمی ايران پی ببرد به طور کامل همکاری نمی کند.

ايران اين مساله را که اين محوطه در لويزان شامل تاسيسات اتمی بوده است رد می کند و اصرار می ورزد که برنامه های اتمی آن کشور صلحجويانه است. ايران گفته است اين منطقه مورد مناقشه نيروهاي نظامي و شهرداري بوده و نهايتا شهرداري آنرا گرفته و براي احداث پارك تخريب و خاكبرداري كرده است.

از سوي ديگر دكتر حسن روحاني كه در اين جريانات بيشترين نقش را در مذاكرات ايران بازي كرده و شايد شناخته شده ترين چهره از سوي غربي ها در برنامه هاي انرژي اتمي ايران باشد، طي نامه اي به سران كشورهاي اروپايي اعلام كرده است به علت عدم خاتمه پرونده ايران در اجلاس اخير كه وعده اين كشورها به ايران در اجلاس بروكسل بود، ايران نيز توقف غني سازي را پايان داده و غني سازي را آغاز خواهد كرد. اين موضوع با برخورد منفي كشورهاي اروپايي و آمريكا روبرو شده است.
از سوي ديگر يكي از نشريات آمريكا ضمن بررسي وضعيت سپاه پاسداران در ايران ادعا كرده است كه سپاه به دنبال دستيابي به سلاح اتمي است و در آينده نه چندان دور قدرت سياسي كشور را نيز به طور تمام و كمال در دست خواهد گرفت.

20040628204811_elbaradei203bodyafp.jpg20040619110306rohs203.jpg

/ 0 نظر / 8 بازدید