دو خبر با تفسير

خبر اول اینکه اسپانیا نوار ویدئویی را زبان عربی دریافت کرده که در آن شبکه ا لقاعدهمسئولیت انفجارهای اخیر اسپانیا را بر عهده گرفته است. این بمب گذاری ها بنا بر ادعای این شبکه به منظور گرفتن انتقام از مشارکت ارتش اسپانيا در عمليات نظامی در عراق و همکاری با آنچه که اتحاد جنايتکارانه جرج بوش خوانده شده بوده است. پيشتر، مقامات اسپانيايی گفته بودند که به احتمال زياد سازمان جدايی طلب سرزمين باسک - اتا - مسوول انفجارهای مادريد بوده است. حزب حاکم به دلیل ظن نادرست و اتهام ناروا به این گروه احتمالا در انتخابات اخیر اسپانیا که به زودی برگزار میشود رای نخواهد آورد. القاعده در ماههای اخیر فعالیتهای خود را در اروپا گسترش داده و احتمالا موج جدیدی از مخالفت با کشورهای مسلمان و مبارزه کور با هر کس که نام مسلمان دارد را از سوی کشورهای اروپایی نظیر سختگیری در آمد و شد ها در پی خواهد داشت.

و اما تفسير: ديگه راحت باشيد ....القاعده بازم جانفشانی کرد و مسئوليت را پذيرفت...اونايی که ميترسيدن مسئوليت اين بمب گذاری يه وقت خدای نکرده گردنشون بيوفته و خواب نداشتن از فردا ميتونن برن سر کار!!!!! (بازم خوب که القاعده هست وگرنه کی مسئوليتش رو گردن ميگرفت؟)

خبر دوم اینکه وزارت خارجه ايران در واکنش نسبت به صدور قطعنامه اخير شورای حکام آژانس بين المللی انرژی اتمی گفت بخش هايی از اين قطعنامه با واقعيات منطبق نيست. به اين دليل که جمهوری اسلامی به طور جدی با آژانس همکاری کرده و چيزی برای پنهان کردن نداشته است. به هر حال با وضعیت فعلی پرونده ايران به شورای امنيت ارجاع نمی شود ولی با این حال حميدرضا آصفی از متن قطعنامه صادر شده ابراز ناخرسندی کرده و گفته است اين چيزی نيست که جمهوری اسلامی می خواست و با خواست ما متفاوت است. همچنين حسن روحانی، دبير شورايعالی امنيت ملی که سرپرستی مذاکرات منجر به امضای پروتکل الحاقی توسط ايران را برعهده داشت قطعنامه شورای حکام را غيرمنصفانه توصيف کرده است.وی گفته است که اين قطعنامه تعهد جديدی برای ايران ايجاد نمی کند و در نتيجه، اين کشور همچنان به فعاليت هسته ای صلح آميز خود (احتمالا منظور وی غنی سازی اورانیوم است) ادامه می دهد.وی لحن قطعنامه را در برخی موارد تند خوانده و گفته است که واقعيات به درستی در آن منظور نشده است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

و اما تفسير اينکه: از آنجايی که غنی سازی از سياستهای اصولی ماست و در همين راستا اقشار مختلفی نيز غنی شده و اکنون جزو اغنيا محسوب ميشوند فلذا اعلام ميدارد هر تصميمی که آژانس انرژی اتمی بگيره برای خودش گرفته.....ما که کار خودمونو ميکنيم.....الحاقيه ملحاقيه هم سرمون نميشه!!

پی نوشت: هرگونه ارتباط دو خبر فوق با هم يا با تفسير آنها شديدا تکذيب ميشود.

/ 0 نظر / 6 بازدید